Co lepsze – kubki czy filiżanki do kawy?

kawa

Każdy wie, że przyjemność picia kawy ma dużo wspólnego nie tylko z jakością produktu, który zaparzamy, ale też sposobem jego podania. Dlatego tak istotne jest to, czy kawę pijemy z kubka, czy z filiżanki. Niektórzy twierdzą, że wszystko zależy od pory dnia, towarzystwa, okoliczności. Inni nie mają wątpliwości, że serwowanie kawy jest możliwe tylko w jeden sprawdzony sposób. A Ty, jak uważasz?

Serwowanie kawy w restauracji lub kawiarni

Kiedy decydujesz się zamówić kawę w swoim ulubionym lokalu, zapewne otrzymasz ją w filiżance. Jeżeli jednak będzie to latte, wówczas zgodnie z baristycznymi standardami warstwowy napój zostanie zaserwowany w wysokiej szklance z uchem. Są jednak takie miejsca, które decydują się podawać kawę w kubku, tworząc tym samym swobodną, niezobowiązującą atmosferę, przyjazną dla klientów.

Zauważ, że w takich miejscach publicznych, dostępne są różne formy podawania kawy, co pozwala nam zainspirować się i zebrać wiedzę na temat prawidłowego serwowania tego aromatycznego napoju. Jednak doskonale zdajemy sobie sprawę, że picie kawy to nie tylko konieczność uzyskania zastrzyku adrenaliny, lecz także chwila przyjemności i moment relaksu. Dlatego w domowych pieleszach bardzo często łamiemy wszelkie konwenanse, pijąc nawet cappuccino z dużego, ulubionego kubka. I nie ma w tym niczego złego!

Kawa z ulubionego kubka – rozkosz dla ciała i ducha

Wielu z nas na pytanie o to, jak wyobraża sobie idealny poranek, odpowie, że uwielbia budzić się wraz z kolejnymi łykami aromatycznej kawy. Rzeczywiście, picie tego napoju przez wiele osób jest traktowane jak przyjemny rytuał. A jego elementem jest idealnie dopasowany do pory dnia i okoliczności kubek.

Zazwyczaj posiadamy ich kilka – duże i małe, gładkie i zdobione, ze świątecznymi motywami, zabawnymi napisami lub ulubionymi widoczkami. Kubki mogą być częścią większych zestawów, a mogą być unikatowymi perełkami upolowanymi na pchlim targu. W każdej odsłonie jednak zależy nam na tym, aby były piękne, pojemne i wygodne w trzymaniu.

Równie Ciekawe:   Przepis na pączki z piekarnika

Kawa w kubku to zazwyczaj porcja bardziej solidna od tej, serwowanej w filiżance. Dlatego też będzie odpowiednia dla osób, które potrzebują sporej dawki kofeiny, żeby rozkręcić się rano lub podtrzymać wysokie obroty popołudniu. Do tego taką kawę można sączyć dłużej, a wtedy wiadomo, że praca jest znacznie przyjemniejsza. Z kolei mniej kawy w filiżankach to okazja do tego, aby zaparzyć ich kilka w ciągu dnia, bez ryzyka zbytniego podniesienia sobie ciśnienia.

Co wybrać do picia kawy – kubek czy filiżankę?

Jak już zapewne się domyślasz, nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi na to pytanie. Brzmi ona – decydujesz sam. Możesz bowiem wybierać między dużą pojemnością a finezją podania lub zdecydować się na 2w1. Większa filiżanka porcelanowa czy ceramiczna będzie odpowiednia, jeśli chcesz uczynić picie kawy eleganckim rytuałem, ale bez rezygnowania z ilości, jakiej pożąda Twój organizm.  

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska