Dania z wykorzystaniem płatków kukurydzianych

p_atki_8_retusz_kopia-large

Płatki kukurydziane są niezwykle lubianym produktem, który bardzo często dodaje się do dań śniadaniowych, ale nie tylko. Można je łączyć m.in. z mlekiem czy jogurtem lub stosować jako panierkę, dostarczając organizmowi niezbędnych substancji odżywczych, witamin, minerałów oraz błonnika.

Płatki kukurydziane i ich właściwości

Płatki kukurydziane, jak sama nazwa wskazuje, powstają z ziaren kukurydzy, które składają się w większości z energetycznej skrobi. Prosty skład, a więc samo zdrowie, tak? W teorii. Trzeba pamiętać, że płatki płatkom nierówne. Gdy już staniemy przed sklepową półką, powinniśmy sięgnąć po te, który nie zawierają w sobie dużych ilości sodu zatrzymującego wodę w organizmie i w nadmiarze powodującego nadciśnienie oraz cukru przyczyniającego się do rozwoju cukrzycy typu 2 czy miażdżycy.

Jeśli jednak wybierzemy dobre jakościowo płatki kukurydziane, sprawa wygląda zupełnie inaczej! Wtedy dostarczymy organizmowi na przykład dużej ilości błonnika, który m.in. obniża indeks glikemiczny posiłków, zwalcza wysoki poziom cholesterolu LDL, stymuluję perystaltykę jelit, zwiększa odporność oraz pomaga przy detoksykacji. Ponadto nie można zapominać o nienasyconych kwasach tłuszczowych, witaminach z grupy B oraz minerałach z magnezem, fosforem, żelazem, manganem i selenem na czele.

Przepisy na dania z płatkami kukurydzianymi

Jeśli szukasz inspirujących przepisów na potrawy z płatkami kukurydzianymi, świetnie trafiłeś. Poniżej przedstawiamy nasze cztery propozycje zarówno wytrawne, jak i na słodko:

Życzymy smacznego!

Równie Ciekawe:   Przepis na wątróbkę drobiową
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Związane stanowiska